itekst.pl
ŚWIAT GIER NINTENDO
WSZYSTKO O KONSOLI SWITCH, 3DS, WII U, WII
STRONA GŁÓWNA  
Czekamy na nowe gry na Switcha w 2018 roku, podobno ma być coś nowego i dużego
10 kwietnia 2018 r.  /  Switch

Rok 2018 zaczął się dla Switcha rozczarowująco. Po świetnym starcie konsoli w 2017 (Zelda, Arms, Super Mario Odyssey) lineup gier mocno się załamał. Nintendo ogłosiło niedawno, że w 2018 szykuje raptem dwa rimejki gier z Wii U, chodzi o Captain Toada i Super Smash Bros.

Pojawiły się głosy, że konsola może podzielić los Wii U, na której lineup gier załamał się w 1-2 lata od premiery konsoli. Na szczęście ktoś w Nintendo zrozumiał błąd, bo właśnie zapowiedziano, że w 2018 roku pojawią się nowe gry.

Co to będą za gry? Kolejne reedycje starszych tytułów czy zupełnie nowe IP? Nie wiadomo. Co ciekawe, informacja która ma podtrzymać klientów na duchu nie wyszła od samego Nintendo, tylko od szefa GameStopu.

GameStop z USA to jeden z największych, jeśli nie największy, światowy potentat detalicznej sprzedaży gier. Jako gigant współpracuje blisko z Nintendo, wspólnie ustalając plany wydawnicze i marketingowe.

Wspomniany szef tejże firmy ogłosił właśnie, że Nintendo nie powiedziało ostatniego słowa i że szykowanych jest kilka dużych gier, które mają pobudzić zainteresowanie Switchem w 2018 roku. Naprawdę długi musiał być kij, który z Japonii sięgnął USA, by szturchnąć ważnego pana w celu gaszenia pożaru (małego, póki co).

Nowe i duży gry to na pewno coś innego niż niedawno zapowiedziany Captain Toad i Super Smash Bros. To świetne gry, które z racji klapy Wii U słabo sprzedały się na poprzedniej konsoli i zasługują na drugie życie na Switchu, ale to zdecydowanie za mało, by podtrzymać sprzedaż konsoli w drugim roku życia.

Switch powinien dostać w 2018 coś pokroju Zeldy Breath of the Wild czy Super Mario Odyssey. Coś porównywalnej klasy i wielkości. Liczymy na to i czekamy na kolejne informacje.Świat gier Nintendo